Náhodný obrázek

IMG_3405
 
 
IMG_3405 Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 45 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Lyžujeme

Minulý rok jsme si pořídili použité lyže a dlouho přemýšleli,jak to udělat,aby jsme si mohli zalyžovat.Když jsme viděli ceny za, které se jezdí na vleku, usoudili jsme, že je to nad naše možnosti.. Možná tak jednou by jsme to zvládli,ale s tím jsme se rozhodně něchtěli spokojit.Po roce usilovného přemýšlení, :) strejdu napadlo, že by jsme mohli oslovit nějakého provozovatele s prosbou ,jestli by nám trochu nepomohl.:) A protože někdo z nás byl se školou lyžovat na Jalovci a moc se mu tam líbilo, zkusili jsme napsat jim. Skoro okamžitě přišla odpověď „přijeďte na místě se určitě domluvíme k Vaší spokojenosti“. Tak jsme jednu prosincovou neděli vyjeli. Bylo vybráno sedm dětí, no, abych řekla pravdu, tak spíše holek.Cesta nám rychle uběhla a už jsme se u auta obouvali do lyží. Některým z nás to nešlo, tak jsme si museli navzájem pomáhat.Hlavně strejdu to stálo pár šedivých vlasů něž nás náležitě vybavil. Po chvíli jsme už byli na svahu. Prvně jsme jezdili jen po malém kopci a pády se nás nevyhly. Teda spíše jak koho.Ty, které nebavilo jezdit na tom malém, začali přemlouvat strejdu, ať jdeme na ten velký kopec a tak jsme tam nakonec mohli také jet. Když jsem ho sjela potřetí, domluvila jsem se se strejdou, jestli bych s ním mohla jet nahoru a už jsme byli na vleku. Ale hned na začátku jsem začala trochu panikařit.

„Strejdo, mám takovej malinkej problém.“ řekla jsem.

„Snad nechceš spadnout?“ zeptal se mě.

„No to možná. Mám totiž kotvu v polovině zad a asi za chvíli spadnu.“ než jsem to dořekla, už jsem ležela na zemi.Byla jsem nucena sejít ten kopec po svých dolů, tam si nasadit lyže a vyjet si to nahoru. Než jsem stačila dojít dolů, strejda už tam na mě čekal a smál se. Naštěstí se mě ani nikomu nic nestalo a všichni jsme rádi, že jsme si mohli užít tento den. Domů jsme dojeli dobře, i když rozlámani a plní modřin.

Na závěr chceme moc poděkovat pracovníkům lyžařského střediska Jalovec, že nám umožnili se občas vydovádět v jejich středisku.Speciálně panu Březnovi. Děkujeme.

M.T.

 
< Předch.   Další >

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 91 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři