Náhodný obrázek

S5000479
 
 
S5000479 Datum: 20.10.2025 Počet zobrazení: 878 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

vanocepřejí děti a zaměstnanci DD BUDKOV

Zároveň chceme moc poděkovat hodným lidem, kteří se podíleli, že k nám do domova Ježíšek vůbec zavítal. Máte náš veliký obdiv. A jsou to : 

MARTINA ŠTEFLOVÁ, MARTINA VESELÁ S RODINOU,  FIRMA MOONLAKE MODŘICE, VELI S.R.O., NADAČNÍ FOND ALBERT, RÁDIO VYSOČINA - STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ, OBČANSKÉ SDRUŽENÍ"VE SPOJENÍ" - STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD

 
Palačinkiáda

Minulou sobotu nás naši kamarádi z Dětského domova Senožaty pozvali na soutěž nazvanou Palačinkiáda. My jsme jim na oplátu tuto soutěž vyhráli. J  Ale popořádku. Připravili jsme se týden dopředu, kdy jsme si  o víkendu udělali palačinky ke svačině. Sabča nepotřebovala ani rady šéfkuchaře a těsto od oka připravila bez větších problémů. Mohli jsme bez obav vyjet na soutěž. Jediné co nám málem ohrozilo naše skvělé umístění byl zavřený sjezd z dálnice na Senožaty a my si museli cestu trochu prodloužit a obávat se, jestli stihneme začátek. Nakonec jsme přijeli na minutu přesně. Konkurence byla obrovská. Dvě družstva domácích a dvě naše. Porota přísná, která hodnotila nejen chuť palačinek, ale i spolupráci kolektivu, vzhled palačinek,prostřený stůl a také obsluhu. Při vyhlašování bylo v místnosti ticho, že by byl slyšet i spadlej špendík. O to byl potom větší rachot ,když nás vyhlásili jako absolutního vítěze a myslím, že nebylo nikoho, kdo by nám cenu nepřál.  A protože jsem se při tom různém ochutnávání i pořádně nacpali, sport byl pro nás vyloženě záchrana. Fotbálek v místní tělocvičně už byl jen pro zábavu.

Děkujeme Dětskému domovu Senožaty a také jejich milým sponzorům z Prahy.

 
Jemnická pingpongiáda

Jako každý rok, pořádal Dětský domov Jemnice „Jemnickou pingpongiádu“. Tentokrát nás zaskočil brzký termín akce, a protože bylo venku ještě poměrně hezky, byli jsme natrénovaní spíše na fotbal a přehazovanou. Takže jsem si pingpong vyzkoušeli jen o víkendu, kdy strejda uspořádal kvalifikační turnaj u nás v domově. Do Jemnice postoupili ti nejlepší z nás, kteří bohužel v den turnaje nezvládli  dřívější dopravu ze školy v Moravských Budějovicích, protože se někde zapomněli cestou na autobus. O to větší radost měli náhradníci, kteří se tím pádem na turnaj dostali, když už s tím ani nepočítali. Nutno podotknout, že to byli především opravdoví začátečníci, kteří hráli pingpong poprvé v životě. Tomu odpovídaly i výsledky v Jemnici, ale potěšilo nás alespoň 4. místo zkušenějšího Jarka. Dále nás parádně reprezentovala Natálka, která zvítězila v doprovodné stolní hře Scrabble. Na závěr nás čekala skvělá večere , řízek a bramborový salát. Děkujeme Jemnici za pozvání a příští rok už nás nic nezaskočí.

 
BMW RUN 2017

     Tak jak již se stalo každý rok tradicí, nás opět po roce navštívila parta nadšenců, kterým není lhostejný osud dětí, kteří jsou umístěny v dětských domovech.  Ano je to akce, která má název BMW RUN 2017. Co se pod tímto názvem skrývá? Téměř dvě desítky lidí, kteří ve svém volném čase věnují svou energii, aby v šesti vozidlech značky BMW, najeli téměř 2000 km, sehnali spoustu věcí (ošacení, hračky, knihy a sportovní potřeby), aby udělali radost spoustě dětí z dětských domovů po celé republice.

     24.6. 2017 tato kolona dorazila v dopoledních hodinách i k nám do Budkova. Po krátkém uvítání okamžitě začali budovat v přilehlém parku různé stanoviště, kde se děti mohly krásně vydovádět a soutěžit nejen mezi sebou, ale i se samotnými účastníky této akce. Zažili jsme spoustu legrace, kdy jsme skákali v pytlech od brambor, chodili ve velkých holínkách a dovedete si určitě představit kolik komických pádů jsme zaregistrovali během těchto soutěží. Vždy to ovšem skončilo velikým smíchem, a to je asi to nejlepší na každodenní starosti a život dětí v dětských domovech.

     Ale ta nejkrásnější tečka, jak bývá zvykem byla nakonec. Kdy se děti z našeho domova shromáždily na nádvoří a organizátoři BMW RUN 2017 začali nosit dárky. Mohu potvrdit, že než je všechny nanosili, tak to pěkně dlouho trvalo a výraz v očích našich dětí mluvil za vše. Ještě jednou díky za to co pro nás děláte a tak aspoň nabídka vykoupání v našem bazénu v tom tropickém dni, byla malým poděkováním za nás všechny.

 
NÁVŠTĚVA DNE DĚTÍ V DD HROTOVICE

     Dne 18.6. 2017 jsme využili pozvání dětského domova Hrotovice, který uspořádal dětský den. Děti z našeho domova měly o tuto akci veliký zájem a nedočkavě se těšily, co tam bude pro ně nachystáno. Naše očekávání se zcela naplnila. Už při příjezdu do DD Hrotovice byla část ulice obsazena SDH Hrotovice, kde byla ukázka techniky, byl zde i skákací hrad a jedno ze stanovišť (trať pro koloběžky), které děti musely absolvovat a za to byly odměněny pěknými cenami.

     Při vstupu do samotného areálu jsme byli přivítání pracovníky DD Hrotovice a bylo o nás hezky postaráno. Děti se okamžitě pustily do víru her, které byly vtipně připraveny a vpřed je hnala vidina odměn v podobě cen a sladkostí, které po splnění jednotlivých úkolů dostaly. Kromě toho byl zde i koutek, kde probíhalo malování na tváře dětí a určitě si dovedete představit jaká fronta se tady vytvořila. Aby byly také uspokojeny mlsné jazýčky, tak bylo připraveno bohaté pohoštění, které naše děti měrou vrchovatou využily.

     K velice příjemné atmosféře velikou měrou přispěl i moderátor rádia Vysočina p. Milan Řezníček se svými kolegy, kteří hecovali a vybízeli všechny zúčastněné k různým soutěžím a tanečním aktivitám. Nejvíce byl vidět náš Fanda, který byl starý známý pana moderátora z předešlých akcí a neustále si s ním chtěl povídat.

     Závěrem bych chtěl jménem DD Budkov poděkovat za pozvání a paní ředitelce DD Hrotovice za zorganizování této akce, neboť je nám všem jasné kolik úsilí a času musela se svými spolupracovníky vynaložit a musím upřímně podotknout, že se jim to opravdu povedlo.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 96

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 91 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři