Náhodný obrázek

IMG_0679.JPG
 
 
IMG_0679.JPG Datum: 5.3.2013 Počet zobrazení: 179 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Máj - vyženeme kozy v háj

I květen byl u nás  na akce bohatý a užili jsme si plno zábavy, vzrušení a srandy. Nejprve jsme bojovali na turnaji v Dětském domově Jemnice, kde jsme bohužel obsadili poslední místo. Ale vše vynahradilo setkání s kamarády a skvělé pohoštění. Za to děkujeme. Následovala akce v Praze s cizojazyčným názvem Out of Home. Angličtina mi moc nejde, ale v překladač v mobilu pomohl. Proč se vše teď nazývá jinak než v mém rodném jazyce? Ano, jsme vlastně světoví. V Praze jsme se učili jak obstát v životě. Prošli jsme si nejrůznější úřady a večer byla diskotéka. V závěru měsíce nás čekal opět sport a to fotbalový turnaj v Senožatech. A dočkali jsme se po dlouhé době i medaile, bronzové. Huráááá.  Následoval dětský den s různými soutěžemi, grilováním ochutnáváním. I zde jsme se setkali s plno kamarády a známými. Také Senožatům děkujeme, že nás každý rok nezapomenou pozvat na tuto skvělou akci.

 
Duben, ještě tam budem

Ty pranostiky mají něco do sebe. Nepřízeň počasí poznamenala naši přípravu na další fotbalový turnaj, tentokrát v dalekém Uherském Hradišti. Vyjeli jsme už o půl 6, protože celou noc pršelo a ráno bylo kolem nuly a den před tím dokonce  do rána nasněžilo. Ale cesta byla  nakonec dobrá a zrovna se i na hrací den počasí chvilku  umoudřilo a vysvitlo  sluníčko. Odjížděli jsme s touhou si zahrát a posbírat zkušenosti, protože kategorie byla do 18 let a my pořád s hráči okolo 12 let jsme si na nějakou trofej netroufali.:) Nakonec jsme byli moc překvapeni jak nám to šlo. Ve skupině jsme skončili na 3. místě, kdy jsme s celkově druhým družstvem z Vizovic drželi krok , prohráli jen 0:1 a měli i víc šancí, které nám zmařil nejlepší brankář turnaje. Do finále postupovaly bohužel  dvě družstva a ostatní měly hrát, jen o umístění. To  poznamenalo dřívější odjezdy zklamaných družstev, takže přesného umístění jsme se nedočkali. Což nás po 5 hodinách v autě (myslím tam i zpět, zase tak pomalej řidič strejda neníJ ) velmi mrzelo. Ale vycházíme z našeho umístění ve skupině, kdy jsme si řekli, že bychom hráli s třetím z druhé skupiny  o celkové 5.-6. místo. Pořadatelé tedy měli v plánu systém jiný, každý s každým a výsledky ze skupin by se započítávaly. Celkově jsme byli s turnajem moc spokojeni, zejména s předvedenou,kombinační hrou, bez zbytečného sólování. Ještě musíme poděkovat našim tetám kuchařkám za řízek a ten zbytek v balíčku, který nakonec přišel také vhod. :) Trošku kostrbatý článek, ale už se mi ho nechce předělávat. :)

A hned druhý den nás čekaly čarodejnice. Fotky v naší fotogalerii.

 
Březen, za kamna vlezem

V březnu jsme se poctivě připravovali na turnaj ve florbálku pořádaný Dětským domovem Náměšť. Strejda nás honil po hřišti každou chvilku, protože už nechtěl zažít poslední místo jako minulý rok. Mám by to  zase až  tak nevadilo, protože náměšští chytře, jako cenu útěchy, rozdávají za poslední místo dort, na kterém jsme si tedy minule moc pochutnali. Nakonec to dopadlo dobře a strejda se usmíval na všechny strany, jelikož i s naším mladým týmem jsme obsadili krásné 4. místo. Ale hlavně jsem si dobře zahráli a i když jsme například s domácími prohráli neuvěřitelným skórem 20:0, tak jsme se nehádali a pořád bojovali. Což ocenili i diváci v hledišti.

Ke konci měsíce nad sportem zvítězila kultura a my si zajeli do Hodonína na akci s názvem Nejmilejší koncert.  Tedy především naše drobotina se ukázala a předvedla potenciál, který v ní dřímá. Ti samí, múzou políbení, si pak ještě zajeli do Jihlavy na rómský festival kde sklidili také bouřlivý a zasloužený aplaus.

 
Únor bílý pole sílí

Únor se vydařil, jak počasí, tak i po stránce našeho kulturního a sportovního vyžití. Hned zkraje měsíce, poslední den před oblevou, jsme pořádali 3.ročník biatlonového závodu Budkovská vzduchovka. Teprve třetí ročník proto,že zimní počasí se v posledních letech objevilo zřídka. Závod to byl urputný, i když jsme několik dnů poctivě trénovali. Nakonec všem vypálila rybník naše nová „Koukalová“ Kristýnka.  Jela jako poslední a kluci v cíli si už rozdělovali medaile a s ní vůbec nepočítali. Jenomže co se nestalo, čas sice nebyl nic moc, ale na střelnici bylo všechno jinak. Výpálila celkem 3krát a vždy do černého. To ji vyneslo první místo, před všemi nevěřícími, v mysli již ověnčenými kluky. Hned druhý den jsme udělali v domově kvalifikační turnájek  na Jemnickou pingpongiádu pořádanou místním dětským domovem. A za týden již čtveřice vyvolených jela reprezentovat. Nutno podotknout, že vzhledem k nízkému věku našich sportovců jsme si veliké plány nedělali. O to byla naše radost a překvapení větší, když Jarek bral bronz a Kuba bramboru. A Žanda dokonce vyhrála souběžně probíhající soutěž ve Scrrable. Nebo jak se to píše.:) Za dalších 14dní jsme měli víkend , pro změnu, kulturní. V sobotu Miss, kde se neskutečně předvedl suverénním pojetím Fanda a jasně porazil naše očekávající krásky. Druhý den v neděli, pořádal náš DD, společně s Mateřskou školkou Budkov, dětský karneval.  Fotografie ze všech akcí přiložená v archivu.

 
Poděkování

Přejeme příjemné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku 2017. Také moc děkujeme našim blízkým, kamarádům, milým lidem, kteří se nám snažili zpříjemnit rok uplynulý.:) Dále moc děkujeme všem, kteří nám pomohli zajistit krásné prožití Štědrého dne. Konkrétně Hitrádiu Vysočina, Občanskému sdružení Ve spojení, Gymnáziu J.M. Mendela a Německému zemskému gymnáziu v Brně , Kraji Vysočina, paní Veselé a dalším a dalším, kteří se tu určitě poznají. J

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 91

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 36 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři