Náhodný obrázek

IMG_3237
 
 
IMG_3237 Datum: 6.3.2016 Počet zobrazení: 83 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Vánoční posezení

 

V neděli 18.12.2011 nám udělaly tety velkou radost. Přichystaly pro nás předvánoční hostinu. Velké přípravy začaly ale už v sobotu. Jeli jsme do obchodu a museli si nakoupit všechny suroviny na přípravu občerstvení. V předvánočním shonu a blázinci to byl téměř nadlidský výkon.

V neděli se začalo s přípravami už ráno. Bylo potřeba nachystat sál, ale hlavně vyrobit všechny ty dobroty a laskominy. Pod taktovkou tety Brychtové nám to šlo moc dobře(přiučily se od ní i ostatní tety, hlavně teta Z.).  Samotné posezení začalo v 17.00. Teta Navarová nám popřála hezké Vánoce a úspěšný rok 2012 a nalila každému vlastnoručně vyrobený vaječný likér (bez rumu!!). No a pak už jsme se do toho mohli s chutí pustit. Na stole bylo plno dobrůtek, slaných i sladkých. Vrcholem večera byla návštěva pána, který také vyrůstal v našem domově. Jmenuje se Jarda Kovařík a každému z nás nadělil nějaký hezký dárek. Pomáhaly mu přitom tři moc hezké slečny. Malé děti dostaly hračku, větší kosmetiku a tety růže. Tímto bychom jim všem chtěli poděkovat  a popřát mnoho zdaru v roce 2012.

 
Hadi,štíři .....
Ve čtvrtek 8.12.2011 k nám zavítal velmi sympatický mladík, jmenoval se Martin Maláč a má velmi zajímavého koníčka. Chová doma zvířátka a různé potvůrky, kterých se většina lidí štítí nebo bojí. Přivezl nám s sebou ukázat červy, šváby, moc roztomilého pavouka, hady (Evu a Ťunťu) a ještě dva netopýry. Nejdřív jsme se skoro všichni báli (teda hlavně tety), ale když nám o nich začal povídat a ukázal nám je zblízka, tak jsme si je dokonce i pohladili. Ti odvážnější z nás si nechali dát hada kolem krku. Po chvilce se dokonce začaly měnit i přání k Vánocům. Místo hraček, kosmetiky a jiných věcí se některé děti dožadovaly hada nebo pavouka. Uvidíme, co na to Ježíšek..... . Každopádně jsme zjistili, že se takových zvířátek vůbec nemusíme bát a některá z nich že jsou dokonce i roztomilá. Chtěli bychom tudíž poděkovat nadaci ALTEGO, která besedu zprostředkovala a hlavně Martinovi. Byl moc fajn a bylo na něm vidět, že má všechny své mazlíčky moc rád.  Děkujeme!!!!!!!
 
Kometa-Zlín 0:1

Jako by jsme našemu oblíbenému  hokejovému týmu nosili smůlu. Vždy ,když nás Kometa pozve na jejich zápas, prohraje. Doufali jsme,že tentokrát to prokletí prolomí a chtěli jsme jim pomoci naším hlasitým povzbuzováním. Už když jsem šli ze školy, nacvičovali jsme různé pokřiky,až lidé vykukovali z oken co se děje. Rychle jsme napsali úkoly, přípravu do školy jsme pro tentokrát trochu ošidili a vyjeli směr Brno. Hned před halou jsme se setkali s hlasitými fanoušky Zlína. Jako by to bylo znamení, že s nimi budeme mít ještě co dočinění. A taky že jo.. Naše sedačky byly přímo pod jejich kotlem. Takže jsme schytali pivní  spršku od létajících kelímků, drobili nám na naše plešky a nakonec se nás snažili i překřičet. Zápas byl  velice zajímavý a napínavý. Zlín dal hned ze začátku gól a Kometa ne a ne vyrovnat. Tlačili, co jim síly stačily, ale branku nedali. Domů jsme přijeli až v jedenáct hodin,protože bylo náledí a ještě k tomu mlha. Rychle jsem zalezli do postelí a najednou bylo ráno a my už zase na nohách a v hlavách krásný zážitek. A to díky Vám Komeťáci a Michaeli. Díky,díky.

 

 
Jarmark

Děkujeme Vám za hojnou návštěvu  Jarmarku spojenou s prohlídkou našeho domova. Akce se velmi vydařila a myslíme, že byli všichni spokojeni.

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU.

 
Bohatý víkend
img_0021 Tento víkend jsme měli zase jednou pořádně nabytý zkušenostmi.. Hned v sobotu ráno jsem vyrazili do Jihlavy na řezbářský kurz. Různě jsme dlabali, řezali a nakonec jsme si všichni odvezli vcelku pěkné výrobky. Jen co jsme se vrátili, rychle na oběd a pak přijela paní, která nás učila plést z netradičního materiálu. No a v neděli? To jsme si užívali popularity na vystoupení pro naše budkovské důchodce.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 96

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 91 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři