Náhodný obrázek

štafetu na lehátkách dojel skvěle
 
 
štafetu na lehátkách dojel skvěle Datum: 21.6.1970 Počet zobrazení: 918 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

fotbal Brno
Lionel Messi XXL Ve čtvrtek v 7. hodin  ráno jsme vyjeli  z Budkova do Brna na náš oblíbený fotbalový turnaj DD Cup. Cesta byla dlouhá, jeli jsme podle navigace. V půl 9 jsme byli v Brně. Potom jsme si posvačíli někdo se i rozcvičil a čekali jsme na další domovy  a organizátory. První zápas jsme hráli se Znojmem a prohráli  ho 9:1. A tak nějak to pokračovalo dál, že jsme nakonec hráli o konečné 5. místo s Jemnicí. Ten jsme také prohláli,ale zas tak moc nás to nemrzelo a sportovně jsem uznali, že někteří soupeři byli nad naše síly. Strejda byl rád ,že jsme si aspoň pořádně zahráli, protože tenhle turnaj byl vyvrcholením našeho celoročního snažení na trénincích v domově.  Byli jsme spokojení ze všim hlavně ,že jsme dostali bagety dokonce každý dvě..Domů jsme přijeli  unavení ve 4.hodiny, kde nás už vítali naši kamaradi a my jsem se s nima podělili o naše supr zážitky. Danča + Vendy
Celý článek...
 
Jeseníky 2011
IMG_0111

Snad každý v mé třídě byl někdy na horách. Buď s rodiči, nebo s přáteli. Mě i mým kamarádům z domova se splnilo přání letos o jarných prázdninám. Vrámci projektu FINANČNÍ GRAMOTNOSTI bylo vybráno sedm dětí a dva vychovatelé, kteří vyjeli v sobotu směr Jeseníky. Cesta byla dlouhá a projeli jsme mnoho měst, vesnic či vesniček, až v poledne jsme dorazili do vísky jménem Karlov pod Pradědem.Na chatě nás uvítal její majitel a hned nám rozděloval pokoje. Abych pravdu řekla, měl v tom trochu guláš, ale naštěstí se mu tam vešly čtyři domovy a pár vedoucích, kteří pro nás všechen program připravili.Hned po obědě, tedy spíše po poledním klidu jsme všichni nazuli lyžáky a vyrazili na svah. Musím vám říct, že bych nikomu nepřála tak krkolomnou cestu, jen možná v teniskách.Na svahu jsme se pěkně vyřádili, i když byl trochu neupravený, místy byl led a na dalších místech kupa sněhu, ale dalo se jezdit. Naštěstí ten den nikdo nepadal. Možná že jo, ale nic se mu nestalo.K večeru nás rozdělili do šesti rodin tak, jak je všichni známe: máma, táta a děti. Každá rodina vyfasovala nějaké peníze (samozřejmě falešné) pro začátek. Byla to výhoda, aspoň jsme si mohli koupit kdejakou sladkost, ale museli jsme také počítat s tím, že si musíme zaplatit ubytování a stravu. A když někdo řekl sprosté slovo, nebo ho nachytali kouřit, už rodině strhli nějaké peníze.Pár odvážlivců od nás, včetně mě, se pokusilo zdolat prkno neboli snowboard. Nebylo to tak lehké, jak jsem si myslela. Dalo mi práci, než jsem se naučila vstávat a aspoň jezdit na zadní hraně. Ještě teď se směju, když si vzpomenu na zážitky z prkna.Tak například jsem jeden den dopoledne jela s kamarádem na vleku a ti, co jezdí nebo jezdili někdy na prkně, tak ví, jak to vypadá, když dojde ke kotvě, no a tak jsem s ním tam na ten vlek nasedla. Cesta byla, no, moc nepohodlná, protože mě to docela tlačilo do stehna, ale co se dalo dělat. Nějak jsem to ale překousla. Kousek před místem, kde se vystupovalo, mi podklouzlo prkno, spadla jsem na zem, kámoš spadl na mě a teď nás to táhlo snad další dva tři metry, to bylo vybraných slov, to bylo slušných výrazů. Nakonec se nám podařilo vyklouznout ven. V tu chvíli jsem si říkala, že to prkno někam zahodím.Abych nemluvila jenom o sobě, tak jsme tam měli jednu holčinu, která první dva dny byla se skupinou, co umí, dalo by se říct, nejhůř lyžovat a za ty dva dny se naučila, sice svým stylem, dobře sjížďet kopec. I ostatním snowboardistům to šlo dobře, akorát to jedna vzdala a ani se jí nedivím. Sama jsem poznala, jak z toho bolí nohy.A co jiného kromě lyžování jsme se na horách naučili??? Tak to je velmi jednoduchá otázka: plést košíky, dělat ozdobné přívěšky. Zažili jsme, jaké to je v rodině a kolik asi v těchto části hor stojí ubytování a vleky pro takový počet členů, kolik nás bylo v rodině a navzájem si pomáhat.Moc se mi tam líbilo a snad i mým kamarádům jak od nás z Budkova, tak i z ostatních domovů a SNAD se tam příští rok, pokud to tedy bude, sejdeme ve stejném složení. M.T. 
Karneval

IMG_0004Dne 6.2. 2011 pořádal náš domov ve spolupráci s mateřskou školou Dětský karneval. Jako tradičně přišlo mnoho dětí v nejrůznějších maskách. Mohli jsme tu potkat princeznu, Baroše a Rosického,čarodejnici,šaška a mnoho dalších krásných masek.Tety a učitelky si pro děti připravily mnoho zábavných soutěží, při nichž se dalo vyhrát něco sladkého na zub.K tanci i poslechu vyhrávala místní kapela. Vrcholem odpoledne bylo losování tomboly. Na naše děti se usmálo štěstí a vyhrály ten největší a nejhezčí dort, co tam byl.


 
Divadlo
IMG_0083 (Small)

V neděli k nám přijelo divadlo. V rámci projektu Finanční gramotnost nám zahrálo pět skvělých, mladých herců příběh o „spořivém“ Lukáškovi. Někteří z nás jsme se v hlavním hrdinovi poznali.Jen škoda,že jsme neměli tolik odvahy a nezkusili si zahrát spolu s herci,kteří nám tuto možnost nabízeli. Naštěstí nás zachránil skrytý talent Silvestr, který svou roli zvládl bravurně.Divadlo bylo moc pěkné a vtipné, skvěle jsme se bavili.Jo, a herci byli supr.

 
Lyžujeme

Minulý rok jsme si pořídili použité lyže a dlouho přemýšleli,jak to udělat,aby jsme si mohli zalyžovat.Když jsme viděli ceny za, které se jezdí na vleku, usoudili jsme, že je to nad naše možnosti.. Možná tak jednou by jsme to zvládli,ale s tím jsme se rozhodně něchtěli spokojit.Po roce usilovného přemýšlení, :) strejdu napadlo, že by jsme mohli oslovit nějakého provozovatele s prosbou ,jestli by nám trochu nepomohl.:) A protože někdo z nás byl se školou lyžovat na Jalovci a moc se mu tam líbilo, zkusili jsme napsat jim. Skoro okamžitě přišla odpověď „přijeďte na místě se určitě domluvíme k Vaší spokojenosti“. Tak jsme jednu prosincovou neděli vyjeli. Bylo vybráno sedm dětí, no, abych řekla pravdu, tak spíše holek.Cesta nám rychle uběhla a už jsme se u auta obouvali do lyží. Některým z nás to nešlo, tak jsme si museli navzájem pomáhat.Hlavně strejdu to stálo pár šedivých vlasů něž nás náležitě vybavil. Po chvíli jsme už byli na svahu. Prvně jsme jezdili jen po malém kopci a pády se nás nevyhly. Teda spíše jak koho.Ty, které nebavilo jezdit na tom malém, začali přemlouvat strejdu, ať jdeme na ten velký kopec a tak jsme tam nakonec mohli také jet. Když jsem ho sjela potřetí, domluvila jsem se se strejdou, jestli bych s ním mohla jet nahoru a už jsme byli na vleku. Ale hned na začátku jsem začala trochu panikařit.

„Strejdo, mám takovej malinkej problém.“ řekla jsem.

„Snad nechceš spadnout?“ zeptal se mě.

„No to možná. Mám totiž kotvu v polovině zad a asi za chvíli spadnu.“ než jsem to dořekla, už jsem ležela na zemi.Byla jsem nucena sejít ten kopec po svých dolů, tam si nasadit lyže a vyjet si to nahoru. Než jsem stačila dojít dolů, strejda už tam na mě čekal a smál se. Naštěstí se mě ani nikomu nic nestalo a všichni jsme rádi, že jsme si mohli užít tento den. Domů jsme dojeli dobře, i když rozlámani a plní modřin.

Na závěr chceme moc poděkovat pracovníkům lyžařského střediska Jalovec, že nám umožnili se občas vydovádět v jejich středisku.Speciálně panu Březnovi. Děkujeme.

M.T.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 91

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 36 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři