Náhodný obrázek

IMG_0019
 
 
IMG_0019 Datum: 3.8.2015 Počet zobrazení: 246 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Letiště Jihlava

Tak a je po prázdninách a na letošní první akci jsme nemuseli dlouho čekat. Na pozvání světového rekordmana v letu na motorovém padáku Mirka Orose jsme se vydali na letiště v Jihlavě, kde se uskutečnila akce „Slet sportovních pilotů LAA''. Po příjezdu jsme se seznámili s Mirkem a jeho kamarádem Honzou Škrabálkem, prohlédli jsme si letiště a letadla. Po vynikajícím gulášku následovala beseda, kde nám naši hostitelé povídali o svých sportovních uspěších a dobrodružných zážitcích.No a pak už čekalo dobrodružství na nás, když jsme nasedli do letadla a vznesli jsme se poprvé v životě do oblak. Jedna z nás dokonce i s letadla ze 3000m vyskočila....Samozřejmě se zkušeným parašutistou na zádech.

 
Regionální kolo v malé kopané

Po úspěšném tažení ve fotbalovém DD Cupu jsme opět vyrazili na turnaj, a to regionální kolo v malé kopané v Uherském Hradišti. Vyjeli jsme už před pátou hodinou, protože prezentace týmů byla v 8.hodin a podle strejdy o nástrahy na cestě nebude nouze. Předpovědi se vyplnily a tu nás brzdil obrovský traktor snad přes celou silnici a přidala se i místy hustá mlha. Ale i tak jsme na místo dorazili bezpečně s předstihem, možná i proto, že čůrací zastávky jsme pro tentokrát vypustili. Schválně natahuji úvod, protože po sportovní stránce není o čem psát. Náš výkon byl špatný, prohráli jsme všechna utkání rozdílem třídy, až v posledním jsem si trochu zpravili chuť a konečně vyhráli. Předposlední ,  sedmé místo to jistilo. Ale jinak se turnaj vydařil, užili jsme si spoustu srandy, opálili jsme se, poznali jsme nové kamarády ……..

Celý článek...
 
Historický úspěch

23.4. se konalo regionální kolo DD Cupu ve fotbale v Brně. Po minulém předposledním místě jsme odjížděli  s  předsevzetím neudělat ostudu a s radostí si zahrát. První zápas jsme jasně prohráli se Znojmem a už jsme se zase viděli, jak budeme bojovat ve spodních patrech pavouka. Druhý zápas s naším regionálním rivalem Jemnicí jsme zvládli na výtečnou. Jaké bylo  ale naše překvapení, když jsme porazili  v posledním zápase skupiny i Lipník a postoupili do semifinále z druhého místa. Teď nás ovšem čekal tradičně silný soupeř z Mikulova. Nejdramatičtější zápas turnaje rozhodl náš kapitán z penalty a byli jsme ve finále. Tam jsme plni euforie a nadšení dostali nakládačku ,asi 2:10, zase od Znojma, ale to už nás netrápilo. Užívali jsme si radosti a byli na sebe náležitě pyšní, hlavně při vyhlašování výsledků. Silvestr se dokonce prosadil i individuálně, když byl vyhlášen nejlepším střelcem. Tímto umístěním jsme si zajistili i finálovou účast v Praze.

 
Hurá pro výhru

S dětmi jsme se zúčastnili soutěže „ O nejkrásnější velikonoční motiv“. První část zahrnovala rozhodování se o tom, jaký velikonoční motiv ztvárníme. Rozhodovali jsme se mezi zajícem a kuřátkem. Nakonec zvítězilo kuře. Ani ve snu nás nenapadlo, že bychom zrovna my s maxi kuřetem mohli uspět, ba nakonec  vyhrát 1. cenu v kategorii kolektivu. Následovala dlouhá cesta do Ostravy. Na výlet jsme si s sebou vzali Ferdu, o kterém jsme se večer před odjezdem dozvěděli, že špatně snáší delší cesty. Vyhlášení výherců soutěže se konalo v Základní škole v Ostravě-Porubě. Organizátoři soutěže nás velmi mile přivítali a nabídli nám bohaté pohoštění. Poté nás zavedli do prostor, kde se výstava konala. Tolik krásných výrobků pohromadě jsme nikdy neviděli. Následovalo vyhlašování výherců v kategorii jednotlivců a kolektivů. Výhru v hodnotě 10 000Kč předal našemu panu řediteli a Ferdovi starosta Ostravy-Poruby Ing. Jaroslav Palas. Organizátoři měli pro nás ještě jedno překvapení. Naše kuře se prý tak zalíbilo vicepremiérce Karolíně Peak, že byla ochotna kuře odkoupit za 10 000Kč a vystavit si ho ve své kanceláři. Z Ostravy jsme tedy odjížděli nejen s dvojnásobnou výhrou, ale i s dvojnásobnou radostí. PS: Kinedryl zabral J

Celý článek...
 
Dortiáda 3

Jako každý rok i tentokrát na nás hokejová Kometa nezapomněla a pozvala  na jejich parádní akci Dortiádu .Tentokrát už třetí v pořadí. Moc jsme se těšili a po dřívějších zkušenostech jsem  se na akci pořádně vybavili. S sebou jsem si vzali plno krabic na výslužku,kterou si každoročně odvezeme. Program začal představením soutěžních dortů a pak jsme se vydali hodnotit povedená díla. Následně jsme se vyfotili s hráči a také jsme si mohli zabruslit v Kajot aréně. Po tomto sportovním výkonu bylo vyhlašování výsledků a další sportovní výkon – ulovení , nějakého toho oceněného dílka. Fronta i tlačenice byla veliká,ale nějakou tu krabici jsme zdárně naplnili. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 96

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 91 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři