Náhodný obrázek

Budkov foto 020
 
 
Budkov foto 020 Datum: 30.6.2005 Počet zobrazení: 1332 Vlastník: Administrator

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Zoo Praha
Minulý víkend jsme se vydali na výlet do daleké Prahy a to přímo do tamní zoo. Jel celý domov,malí,velcí i ti nejmenší a největí, takže tety měli plno starostí a práce s balením. Svačiny,pití,pláštěnky a  hlavně nezapomenout na plenky, vždyť nejmladší účastnici jsou 3 roky. My odkojení  jihlavskou zoo, jsme s úžasem a pootevřenou pusou jen  zírali. Tolik zvířat na takovém prostoru. Někteří z nás museli  využít i  služeb lanovky,protože dál už to opravdu nešlo,ale zase jsme chtěli vidět co nejvíce. Nakonec se nikdo neztratil, svačiny jsme s chutí snědly,pláštěnky jsme nepoužily, zato plenky....škoda mluvit.:)
 
Tenisový turnaj
Tak a je to tady. Po prázdninách jsme se tu zase všichni sešli a nelenili jsme a uspořádali tenisový turnaj na našem novém hřišti. A protože jsme toho zatím ještě moc nenatrénovali  a tenis je opravdu těžká hra, některé zápasy byly spíš o podávání míčků.:) Ale o to víc jsme se alespoň nasmáli. Sešlo se nám 7 smíšených družstev a vyřazovacím způsobem jsme dospěli až do napínavého finále, kde teta Martina s Radkem, po urputném souboji přehráli strejdu Jirku s Dančou. Urputnosti se není co divit, titul mistra Budkova a také oříšková čokoláda jako první cena, byla snem každého i profesionálního tenisty.
 
9.ročník offrouadových jízd
O víkendu jsme poprvé vyjeli na tankodrom u Rančířova, kam nás pozvali dobrovolní offrouďáci, AMK 4x4 Jihlava a Air Soft Team Highlender. Jezdili jsme na terénních vozech a čtyřkolkách, ve vojenských vozech Gaz,Uaz,Aro a obrněným transportérem. Byli pro nás připraveny nejrůznější hry, ukázka práce hasičů a policistů a navečer kozumace opečeného selete. No, co vám mám povídat,teda psát....bylo to úžasné a byli jsme nadšeni. Moc děkujeme všem lidem,kteří tuhle akci pro nás připravili.
 
Mimo domov
O víkendu 23.5.-25.5. jsme se zúčastnili zážitkové akce v Praze - akce nesla název Mimo domov. Byl to již osmý ročník a náš DD se zúčastnil po druhé. Reprezentovalo nás 7 dětí a 2 tety. Do Prahy jsme vyrazili už v pátek, ale hlavní program se odehrával v sobotu. Našemu týmu byli přiděleny 2 úžasní průvodci Aneta a Lukáš. Celý víkend nás provázeli, pomáhali nám orientovat se po Praze a stáli při nás v dobré, i zlém. Cílem projektu bylo, aby se děti seznámily s různými profesemi a zjistily, že nic není nemožné. Naše první zastávka byla v Dejvickém divadle. Ujali se nás 4 tamní herci a zkoušeli s dětmi drobné divadelní výstupy. Další stanoviště bylo v lidové škole umění - vyzkoušeli jsme si práci s keramickou hlínou a vyrobili si krásné misky. Poslední a nejvíc adrenalinová byla návštěva u profesionálních hasičů. Čekala nás zajímavá přednáška a děti si zkusily stříkat z hadice. Všichni byli milí,vstřícní a obětaví. Vrcholem večera byla taneční párty v jednou pražském klubu. I když jsme byli mírně unavení, zmobilizovali jsme své poslední síly a večer si užili naplno. Domů jsme odjížděli v neděli. Byli jsme unavení, ale velice spokojení. Všem organizátorům moc děkujeme a vzkazujeme, že jsme si to moc užili a budeme dlouho vzpomínat.
 
Zámecký den
Žijeme na zámku, tak co by jsme si jednou nezahráli na krále,princezny, knížata. Už dlouho nám v hlavách ležela myšlenka,jak asi takový život na zámku vypadal v dřívějších dobách. A kdo z lidí si to může vyzkoušet na vlastní kůži? No přece my, kteří takový krásný zámek obýváme. Takže jednoho dne jsme se zahrabali do skříní a hledali vhodné oblečení té doby. Naštěstí skladujeme šatstvo všech modních vln, takže to nebyl zase tak těžký úkol. A kdo nenašel, šikovné ručky pomohly. Napekli jsem si i nějaké ty pochutiny a mohlo se začít. Kromě tanců a dvorní etikety jsme uspořádali i přehlídku kostýmů. Výsledný dojem byl parádní a my si uvědomili jak jsme šťastní, že zrovna tenhle zámeček patří nám.:)
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 91

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 36 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři