Náhodný obrázek

tak kdo řekne básničku
 
 
tak kdo řekne básničku Datum: 18.8.1970 Počet zobrazení: 1401 Vlastník: Jiří Kohoutek

Dětský domov Budkov

telefony:
568 443 122
568 443 560 

mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
GLS
Tango
Český rozhlas
Leksys

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Budkov. Jsme zařízení, které dětem nahrazuje jejich biologickou rodinu, která selhala a nefunguje.

PaedDr. Jiří Tříska

Poděkování

Přejeme příjemné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku 2017. Také moc děkujeme našim blízkým, kamarádům, milým lidem, kteří se nám snažili zpříjemnit rok uplynulý.:) Dále moc děkujeme všem, kteří nám pomohli zajistit krásné prožití Štědrého dne. Konkrétně Hitrádiu Vysočina, Občanskému sdružení Ve spojení, Gymnáziu J.M. Mendela a Německému zemskému gymnáziu v Brně , Kraji Vysočina, paní Veselé a dalším a dalším, kteří se tu určitě poznají. J

 
Praha


 

     Dne 16.10.2016 se děti z našeho dětského domova Budkov vydaly za doprovodu tety Mirky R., Marie K. a strejdy Jirky R. na 12. ročník přehlídky divadelních představení pod záštitou Míši Maurerové do Prahy, které se konalo v divadle Palace na Václavském náměstí. Cesta na tuto přehlídku vedla přes velmi dobré vystoupení a umístění na akci NEJLEPŠÍ KONCERT 2016 za účasti dětských domovů kraje Vysočina a Jihomoravského kraje ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Naše děti zde vystoupily s představením inspirované pohádkou „O veliké řepě“, která byla obohacena o prvky ze současnosti. Tato přehlídka byla díky chřipkové epidemii ochuzena o účast několika souborů dětských domovů z celé ČR, i přesto měla tato akce velmi vysokou úroveň. Ze šesti vystupujících souborů měly naše děti suverénně nejnižší věkový průměr a dle měření aplausoměru i největší potlesk. Děti z našeho domova se toho zhostily na výbornou a svou chvíli slávy si užila teta Mirka, kdy musela všem přítomným vysvětlovat veselou příhodu ze zkoušky, kdy málem vyřadila ze hry hlavního představitele Fandu, kdy prý „náhodou“ na něj shodila motyčku a ta ho trefila do hlavy Poté následoval oběd v jedné základní škole na Jižním městě a díky výborným navigačním schopnostem řidiče strejdy Jirky R. děti nezůstaly o hladu. Písmenková polévka (chybělo písmeno J což nelibě nesl José) a kuřecí řízek s brambory. Pak roznášely dezert a nejdéle se zdržely u tety Mirky, nemohla se rozhodnout pro jaký druh. Poté následovala cesta z města směr Budkov. Jelikož mlsné jazýčky našich dětí mají vytříbenou chuť, tak musela pochopitelně následovat zastávka v CITY PARKU, kde naše pouť musela být ukončena ochutnávkou jídel z KFC a samozřejmě i zmrzlinou. Musím podotknout, že si to za tento výkon opravdu zasloužily. Závěrem bych chtěl říci, že šlo opravdu o povedenou akci, všem se to líbilo a co je také opravdu důležité, nikdo cestou nezvracel. Vše proběhlo bez zranění a použití donucovacích prostředků. Celkem najeto 388 km.

                                                                                     npor. Bc. Jiří Roupec ve výslužbě                                                                                                                nyní vychovatel (strejda)

 

Celý článek...
 
Cvičný byt

Po velikém úsilí jsme v našem dětském domově připravili k užívání cvičný byt pro zletilé děti, které ještě studují. Je to další odpověď na kritické hlasy, které hlásají, že děti z dětských domovů nejsou dobře připraveny na běžný život po odchodu z DD. Problém je někde jinde, protože po praktické stránce jsou právě děti z DD lépe připraveny než děti z kdejaké běžné rodiny. Kdo má například možnost od 12 let se samostatně postarat o přípravu jídel po celý víkend pro svou rodinnou skupinu. A to od zajištění nákupu po upečení bábovky na nedělní chvilku poezie.:)

Cvičný byt je kousek od našeho DD a zatím si v něm lebedí jeden šťastný obyvatel. Snaží se hospodařit, vařit, uklízet, prát, bojuje s úsporami energie, prostě si užívá. Přejme mu, ať i tato zkušenost je pro něj přínosem do budoucna. Pak mu stačí již jen najít byt, práci, hodnou ženu a další maličkosti a ony by se ty statisktiky zase trošku  změnily. J

 
Florbal 2016

Už jsme se nemohli dočkat pozvánky z DD Náměšť na florbalový turnaj a zkusit znovu obhájit svoji pověst výherce z již už předminulého roku.  Bohužel příliš profesorský přístup se nám nevyplatil a především v prvním zápase , zrovna proti pořádajícímu týmu, působil až trapně. Bez zapálení , bojovnosti a odvahy se nedá vyhrát ani proti mladším a o hlavu menším protivníkům. A proto jsme prohráli i další zápasy a obsadili poslední místo. Potěšili nás alespoň skvělí organizátoři, kteří připravili pro poslední družstvo milé překvapení na zmírnění smutku a depresí.

 
Karneval
Minulý víkend jsme spolu s MŠ pořádali dětský karneval u nás v Budkově v kulturním domě. Akce měla pracovní název Pat a Mat. Užili jsme si bohaté tomboly,vyhráli jsme například dort, zatančili jsme si, zasoutěžili a dokonce naše nejmenovaná teta byla zvolena vicemiss karnevalu. Na fotografiích, ale bohužel, na vlastní žádost není. 
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 96

Nejnovější album

Budkovská vzduchovka 4.ročník Budkovská vzduchovka 4.ročník Datum: 25.1.2018 Počet zobrazení: 91 Vlastník: Jiří Kohoutek

Revitalizace parku

Tisková zpráva

Stávající stav

Zahradní architektonické řešení

Osazovací plán

Partneři